Ekonomi

Gülipek Tekstil Karbon Ayak İzi Raporunu yayınladı

BURSA (İGFA) –Geniş bir çerçevede yürütülen bu projeler 2023 yılında da hız kesmeden devam ediyor.

İşletmenin Sürdürülebilirlik ve Endüstri İlişkileri Müdürü Büşra Yoldaş, 2023 yılında tezli projelere imza attıklarını belirterek, yöneticilerimizin katıldığı toplantılarda 1 yıl boyunca üretim faaliyetleri sırasında oluşan karbon ayak izini ve tüm sürdürülebilirlik çalışmalarını incelediklerini, bu doğrultuda karbon ayak izini azaltmak amacıyla projeler yürütürler.

“Her yıl karbonu dengelemek için Ege Orman Vakfı ile ortak proje kapsamında Gülipek Koruları oluşturuyoruz” diyen Yoldaş, “Meslektaşlarımızın da katılımıyla 4. korumuzu doğayla buluşturacağız. Faaliyetlerimiz sırasında çevreye ve insana duyarlı üretim gerçekleştirmek birinci önceliğimizdir.Sosyal uygunluk denetim sonuçları da bunu kanıtlamaktadır.Bu kontrollerin en değerlilerinden biri de Higg Index doğrulamalarıdır. Nisan ayında gerçekleştirdiğimiz Higg FEM doğrulamamız sonucunda Türkiye’de ilk kez 2022 doğrulamasını 93,4 ile en yüksek skorla tamamlamanın gururunu yaşıyoruz.” Bu başarıların arkasında çok önemli bir grup çalışması var. ve yönetsel güçlendirme. Sadece bu kontrolde değil, yönetimden aldığımız destek ve ekibimizin özverili çalışması ve gerçekleştirilen tüm kontrollerde alınan yüksek puanlar, konulara yaklaşımımızın ve sürdürülebilirliğin çalışan bir hale geldiğinin kanıtıdır. devlet” dedi.

Yoldaş, Gülipek Dokuma olarak 2023 yılında da güçlü ve deneyimli bir ekiple yenilikçi çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini söyledi.

haberezine.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu