Haber

Gaziantep’te 600 öğrenciye spor formaları dağıtıldı

Gaziantep’te 600 öğrenci sporElbiseleri dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, spor altyapısını güçlendirmek amacıyla okullara spor malzemeleri dağıtımına devam ediliyor.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanlığı’nın Adil Sani Konukoğlu Spor Lisesi’nde düzenlediği programda öğrenciler spor gösterileri yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, sporun gençler için erdem, fazilet ve güzel ahlak yarattığını belirterek, şunları söyledi:

“Çocuğun fiziksel gelişimi anne kucağında başlıyor. Yeteneklerin kümelenmesi, taramaların yapılması ve bunu sürdürülebilir hale getirilmesi gerekiyor. Kuruluşu doğru hedefleme ve odaklanma ile tamamlarsak başarı gelecektir. Şimdi uzmanlaşma zamanıdır. Gençlerin tüm gücüne güveniyorum.Bu işin sonunda binlerce madalya bu okula geliyor.Bunu kazanan öğrencilerimizin özgüvenleridir.Ne yaparsak yapalım bu coğrafyanın çocukları başarmak zorundadır. En iyisi olun. Bunu yapacak ilgimiz, bilgimiz, aklımız ve inancımız var. Birinci yüzyılı tamamladık. Biz geçiyoruz ve ikinci yüzyılı gençlerimiz inşa edecek. Bu yeni yüzyıl sporun yüzyılı, yüzyıldır. Sporcuların, “Gençlerin, barışın ve sevginin yüzyılı olacak.”

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Zirve ise sporun önemine değinerek, eğitime ve spora verdikleri destekten dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Törende 600 öğrenciye eşofman, tişört ve sweatshirt hediye edildi.

ineboluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu