Haber

Esenyurt’ta Elektronik Mağazasına Hırsızlık

Esenyurt’ta bir elektronik eşya mağazasının kepenklerini levyeyle kıran 5 kişi, içerideki televizyonları alıp araçlarına bindirerek ortadan kayboldu. O hırsızlık anları saniyeler içinde güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, perşembe günü saat 05.00 sıralarında Esenyurt Yenikent Mahallesi’nde meydana geldi. Teze göre kimliği belirlenemeyen 5 kişi, hafif ticari araçla bir elektronik eşya mağazasına yaklaştı. Bir süre bekledikten sonra caddeyi izleyen şüpheliler araçtan inerek kepengi levyeyle kırmaya başladı. Vatandaşları gören kişiler tekrar araca binerek kısa bir süre sonra geri döndü. Panjuru açan hırsızlar, televizyon ve diğer eşyaları araca yükledikten sonra içeri girerek ortadan kayboldu. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Meydana gelen maddi hasarın yaklaşık 30 bin lira olduğu söylenirken, polis ekiplerinin şüphelileri yakalama çalışmaları sürüyor. O hırsızlık anları binanın güvenlik kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.

Olayı anlatan sokak sakini Yunus Kaya, “31 Ağustos günü saat 05.30 sıralarında komşumuzun elektronik eşya dükkanında hırsızlık olayı yaşandı. Komşumuzun dükkanından yaklaşık 25-30 bin lira çaldılar. Önce bir keşifte bulundular. Daha sonra ellerindeki levyeyle kepengi kırıp içeri giriyorlar. Gördüğüm kadarıyla 5 kişi var. “Televizyon, şarj cihazı, telefon malzemeleri alıyorlar. Arabaya koyup götürüyorlar. Olaydan 15-20 dakika sonra polis geliyor” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu