Haber

Fırat Arslan Erzurum’da taraftarlarını ziyaret etti

Erzurum’da haftalarca hazırlık yaptığı Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonası’nda Bosna-Hersek’li rakibi Edin Puhalo’yu yenerek altın kemerin sahibi olan Fırat Arslan, bir vefa örneği göstererek taraftarlarını tek tek ziyaret etti.

Fırat Arslan, Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonası maçında Bosnalı Edin Puhalo’yu teknik nakavtla mağlup ederek ringlere en yaşlı şampiyon olarak veda etti. Şampiyon boksör vefa örneği göstererek Erzurum’da kendisine destek verenleri tek tek ziyaret ederek teşekkür etti. Erzurum’da güçlü ve zorlu bir hazırlık dönemi geçiren Arslan, “Burada 8 hafta çalıştım. O dönemde bana destek verenlere şampiyonluk kemeriyle döneceğimi ve Erzurum’u hiçbir zaman unutmayacağımı söylemiştim. Teşekkürler” dedi. Allah’ım kemer ve şampiyonluk sözümü tuttum ve bana Erzurum’da yer verdi.” “Kapılarını, gönüllerini açan insanlarla bir kez daha tanıştım. Onları çok seviyorum” dedi.

Çocukluğundan beri Fırat Arslan’a hayran olduğunu belirten spor Salon müdürü Ahmet Dursunoğlu, böylesine efsane bir isimle birlikte olmaktan gurur duyduklarını belirterek, “Fırat Arslan, Erzurum’da bir kamp dönemi geçirip salonumuzda çalışmak istiyordu. Biz de bunu memnuniyetle kabul ettik. Onun dinamizmini, gücünü ve hırsını yakından takip ettik. sekiz haftalık çalışma süresi boyunca.” “Yaptık, gördük. Bu azim ve dinamizmin genç sporcularımıza örnek ve örnek gösterilmesi gerekiyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Aramıza geldi, salonumuza şeref verdi. Ülkemize, ülkemize kazandırdı. şehir gururlu. Dünya şampiyonu oldu. Kendisini çok tebrik ediyorum. Çok teşekkür ederim.” dedi. – ERZURUM

haber-tire.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu